מאחורי הסורגים דיון בנושא סחר בחיות הבר בעולמנו
מטרת המשחק היא לקדם דיון בנושא סחר בחיות בר. הדמויות בעלות אופי שקל מאוד להזדהות ולהתחבר לדעתן באמצעות סרטונים, מודעות, בלוגים וכתבות הילדים יוכלו לצבור ידע רב בתחום הדעת של הדמות אותה הוא מייצג, ולהביע טיעון המחזק את השקפתה. נושא בעלי החיים גידולן והחזקתן מתחבר לעולמם של ילדים רבים בעזרת המשחק נוכל להעשירם בידע חדש. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ה' - ט'
יוצר/י המשחק : רותם נועה

דרישות מוקדמות

הכיתה תקבל מהמורה סקירה על הנושא

 


רותם נועה

הכירו את המשתתפים


 • אבי מחמדי

  אבי אוהב בעלי חיים מיוחדים הוא לא מסתפק בחיות המחמד הרגילות כמו הכלב והחתול, הוא מעדיף לגדל חיות אקזוטיות וחיות בר, הוא מטפל בהן יפה ומשקיע בגידולן.

  אבי חושב שתחביבו לא מזיק כלל לבעלי החיים, הוא חושב שהוא מציל את החיות מסכנת הכחדה, הוא מגדל אותן בביתו בתנאי בית מלון. אבי אוהב לקנות את בעלי החיים המיוחדים שלו בגיל צעיר וכמה שיותר בזול. אבי חושב שסחר בחיות בר הוא חשוב ואף הכרחי, מבחינתו צריך לגדל כמה שיותר חיות בר בכדי לשמור עליהם מסכנת הכחדה. אבי בטוח שהוא יכול להרגיל כל חיית בר לחיות יחד עם בני האדם.  

 • ד"ר אורית פרנק

  אורית חושבת שסחר וגידול לא ראוי של חיות בר הוא פשע והתעללות, אורית מתנגדת לכל סחר או אחזקה בבעלי חיים שמקומם בבר, אורית חושבת שרק מקומות מסוימים בעלי אישורים חוקיים מהמדינה ומהרשויות הווטרינריות יכולים לגדל חיות בר. אורית חושבת שיש להציג לציבור את הנזק שנוצר בעקבות הסחר הלא חוקי בחיות בר, ורוצה להסביר מדוע מקומן של חיות הבר הוא בטבע ולא בכלובים: החיות נפצעות, חיות בתנאים נוראיים, תוקפניות כלפי בעליהן, ויש צורך לרוב בשיקום ארוך שלא מבטיח שיחיו בסיומו. 

 • עו"ד דויד אליהו

  דויד אליהו חושב שסחר בחיות בר הוא דבר חיובי אם הוא מתבצע על פי חוק, דויד חושב שיש להציג בפני הציבור את העובדות והעונשים הניתנים למי שסוחר באופן לא חוקי בחיות בר, דויד טוען כי חשוב להציג בפני הציבור עצות ודרכים חוקיות בהן ניתן לגדל חיות בר. אליהו ימסור בדיון כל מידע שיש לו אודות מקרים שאירעו בעבר ביחס לסחר בחיות בר. 

 • שמוליק שדה

  שמוליק פועל למען שמירת הסביבה ובעלי החיים הוא נגד סחר ואחזקת חיות בר ומאמין שמקומן הוא אך ורק בטבע, שמוליק פגש חיות בר רבות שנפגעו כתוצאה מסחר, הוא רוצה להעלות את המודעות ולהציג כמה שיותר פרטים על גידול ואחזקה נכונים של בעלי חיים המותרים בחוק. 

 • נורית סיון

  במסגרת עבודתה בשדה התעופה נורית נתקלת במקרי הברחה רבים ונחשפה לנזק הנוראי שנעשה לחיות הבר, היא חושבת שסחר בחיות בר הוא התעללות, פעמים רבות נמצאות חיות מתות עקב ניסיונות הברחה כושלים. נורית רוצה לשתף אנשים בכמה שיותר מקרים בהם נתפסו חיות מוברחות ונסחרו בצורה לא חוקית כדי לזעזע את הציבור, לעורר מודעות ולפעול למען הכחדה של הסחר.  


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות