ספרים כתובים או דיגיטליים?! דיון בדילמה המעסיקה לא מעט את ציבור הקוראים
המשחק עוסק בסוגייה שנויה במחלוקת- האם להמשיך ולקרוא ספרים כתובים, או שמא לעבור לקריאת ספרים וירטואלים? דילמה זו מעסיקה לא מעט את ציבור הקוראים.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - ט'
יוצר/י המשחק : אורטל פורמן

דרישות מוקדמות

בתחילת המשחק,יש לקרוא את הדילמה היטב, לאחר מכן את המשאבים ואז להתחיל לשחק.


אורטל פורמן

הכירו את המשתתפים


 • נוקס

   נוקס הוא בן 30,רווק. יש לו ראש עסקי והוא משקיע במניות בבורסה. לאחרונה, הוא שם לב כי ההשקעות ברשתות ספרים ירדו באופן ניכר. נוקס עתיד לרשת את חנות הספרים "ספר- לכל", כאשר אביו יצא לפנסיה. הוא לא מעוניין בכך כיוון שעם הידע שהוא רכש, הוא יודע שאין זה אפשרי להחזיק מעמד לנוכח שוק הספרים הדיגיטליים שצמח.

 • אדולף

   אדולף הוא בן 70 מעוניין לצאת לפנסיה. הוא פתח את החנות "ספר-לכל" כאשר היה בן 24. כעת מטרתו היא לנוח ולהעביר את העסק המשפחתי לנוקס. לאדולף ישנה השכלה של 12 שנות לימוד,והוא סומך על בנו שיעזור לעסק מבחינה כלכלית. לאחרונה הוא שם לב שפחות לקוחות נכנסים לחנות וזה הוביל לירידה ניכרת בהכנסות. הוא מתוסכל מכך שאנשים לא מודעים ליתרונות הספרים הכתובים.

 • טלולה רוקדת הולה

  טלולה , בת 18, לפני צבא. היא עובדת בחנות כשלוש שנים, לטענתה החנות היא "שממה". היא לא מבינה למה צריך כל כך הרבה ספרים,שאפשר להוריד את כל הספרים לkindle . היא לא מבינה איך החנות שורדת,כל החברים שלה צוחקים עלייה וטוענים כי "הזדקנה" בעקבות העבודה הזאת.

 • פרינס

  פרינס,  הוא פרופסור לכלכלה מאונברסיטת "אוקספורד" . הוא מגחך לנוכח העובדה כי הספרים קיימים עדיין. לטענתו, זה רק עניין של זמן עד שכל חנויות הספרים יפשטו את הרגל ויפנו את מקומם לספרים האלקטרונים. כיום עם הטכנולוגיה הענפה, אין אפשרות שספרים כתובים עדיין יהיו קיימים. זה מיושן ולא רלוונטי. בנוסף, זה פוגע באיכות הסביבה ומעצים את המצב העגום של כמות העצים במדינה.

 • דייזי-בו

  דייזי- בו  עובדת בספרייה של בית ספר על יסודי באזור המרכז. בעלת תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב. היא "תולעת ספרים", קוראת כל ערב חצי ספר לפני השינה. היא עובדת בספרייה כחמש שנים, האהבה הכי גדולה שלה היא להריח את הדפים של ספר חדש, לדפדף בו ולהישאב לתוך עולם שלם. לטענתה, הטכנולוגיה הרסה את בני האדם, כי הם איבדו מהאותנטיות שלהם. היא חושבת שחנויות הספרים יצברו תאוצה ברגע שלבני האדם ימאס בטכנולוגיה. כל הדור שלה הוא יותר משכיל מהדור כיום,וזה רק בגלל הספרים. לטענתה, היא יכולה באמצעות פעילויות שונות בספרייה, לגרום לכולם לאהוב ספרים.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות