דו קיום בוואדי ערה האם אפשר לחיות יחד?
כוחות צה"ל נכנסו בסוף השבוע לטול כרם כדי לעצור מבוקש חמאס. המעצר הסתבך ובחילופי האש נהרג המבוקש. במהומות שפרצו בעיר אחרי המעצר נהרגו שלושה פלסטינים נוספים שיידו בקבוקי תבערה לעבר הכוחות ונורו. האירוע מעורר תגובות קשות בשטחים ובקרב ערביי ישראל. , מהומות פורצות בואדי ערה ומפגינים חוסמים את כביש 65 תוך יידוי אבנים לעבר המשטרה. במקביל, קוראים פוליטיקאים מהימין לשלול זכויות מערביי ישראל עד שאלו יוכיחו נאמנות למדינה.

יומיים אחר כך, שורפים אלמונים את מסגד חסן בק ביפו, זורקים פגר חזיר בכניסה ומרססים כתובות נאצה "ערבים החוצה" על הקירות. ערביי יפו מקיימים הפגנה מתוחה ומכריזים על שביתת מחאה. 

בואו לקחת חלק בדיון חשוב בנושא!תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: אקדמיה
יוצר/י המשחק : יונתן מנדלס

דרישות מוקדמות

היכרות עם המציאות הפוליטית בישראל


יונתן מנדלס

הכירו את המשתתפים


 • מיכל

  את יהודיה חילונית-שמאלנית, הסבורה שישראל צריכה לשאוף להיות דמוקרטיה מערבית ליברלית, תומכת בשוויון זכויות לכל אזרחי המדינה, הסכם שלום עם הפלסטינים שיכלול פינוי כל השטחים שנכבשו ב-1967 והקמת עיר בירה פלסטינית בירושלים. את רווקה ומתגוררת בתל אביב. 

 • דני

  דני הוא מצביע "עבודה" זה שנים. הוא חילוני, נשוי + שני ילדים ומתגורר בכפר סבא. הוא סבור כי ליהודים זכות להגדרה עצמית בארץ ישראל ויתמוך בהסכם שלום במידה ויוגדרו הסדרי ביטחון מספקים ותמיכת המדינות השכנות. לא יסכים לכינון עיר בירה פלסטינית בירושלים. הוא רואה בערבים ישראלים אזרחים שווים אך מתוסכל ממה שהוא רואה כ"חוסר נאמנות" למדינה מצדם. בזמן שירותו הצבאי בסדיר ובמילואים השתתף בגיחות תקיפה רבות ברצועת עזה ובלבנון, בחלקם נפגעו אזרחים.    

 • עזרא

  עזרא הוא תומך "הבית היהודי", דתי לאומי בן 35. הוא סבור כי ארץ ישראל הובטחה לעם ישראל בידי אלוהים וכי ההתיישבות בה תקרב את ביאת המשיח. לא יתמוך במשא ומתן או בהסכם שיכלול פינוי שטחים ויישובים. הוא לא רואה בערביי ישראל אזרחים שווים ולא סבור כי מגיעות להם זכויות אזרח שוות. מוכן לקבלם כאזרחים רק בתנאי שיכירו ביהודים כשליטי הארץ החוקיים. מתגורר בבית אל, נשוי עם שישה ילדים.

 • מירוואד

  מירוואד היא מצביעת חד"ש רווקה וחילונית. היא מתגוררת בטירה. מירוואד רואה עצמה כערבייה ישראלית, שמחה להתגורר בישראל ומקווה שהמתח באזור יירגע. שירתה בשירות לאומי מתוך ההבנה כי אלו חובותיה כאזרחית. לא מרוצה מהמצב הכלכלי והחברתי בישראל ובפרט מכל הקשור ליחס לערביי ישראל.  

 • מרואן

  מרואן הוא מוסלמי דתי בן 36. לא משתתף בבחירות, רואה עצמו כפלסטיני תחת כיבוש ישראלי והיה שמח אם ישראל היתה נעלמת מהמפה. הוא מסרב להשתתף בכל פעילות הקשורה במדינה ולא יתמוך בנורמליזציה מסוג כלשהו. מתגורר באום אל פאחם, נשוי + ארבעה ילדים. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו