המסע לפולין דיון בעד ונגד 'המשלחות לפולין'
מאז שהחלו המשלחות לפולין, מתנהל סביבם ויכוח סוער, המערב טיעונים רבים ושונים – חינוכיים, פסיכולוגיים, סוציולוגיים, אנתרופולוגיים, ועוד. הביקורת על המסעות מגיעה ממוקדים שונים, ולפיכך יש בה טיעונים הסותרים לעתים זה את זה. 

הצטרפו אל פאנל יועצים שמזמן ישראל פולנסקי מנהל התיכון ועזרו לו להחליט האם להוציא את השנה משלחת מטעם בית ספרו.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : To Be Education

דרישות מוקדמות

אין


To Be Education

הכירו את המשתתפים


 • רחל ורשבסקי

  סבתא ל-20 נכדים ו-5 נינים. רופאה בפנסיה. שרדה את מחנה ההשמדה אושוויץ ואת צעדת המוות. בשנים האחרונות מלווה משלחות רבות לפולין. 

 • ענת

  תלמידה מצטיינת בבית הספר התיכון. יו"ר מועצת התלמידים. מדריכה בתנועת הנוער. הנסיעה לפולין עוררה אצלה נקודה אישית מטרידה: היא יודעת שהוריה לא יוכלו לעמוד בהוצאה כספית גדולה כל כך ועל אף זאת יתקשו לסרב לבקשתה לנסוע.

 • אורי הקצין

  השתתף במשלחת מטעם בית הספר לפני 5 שנים. כיום משרת כקצין צנחנים. מתאר את נסיעתו לפולין כחוויה ששינתה את חייו. אין לו ספק שאותם מראות, סיפורים וחוויות תרמו רבות להבנת זהותו ולאישיותו הנוכחית.

 • פרופ' נגדוביץ'

  מומחה לחקר השואה ומרצה בעל שם המלמד באוניברסיטאות המובילות בישראל. ידוע כמתנגד למשלחות הישראליות לפולין.

  דבריו שנתפסים לעתים פרובוקטיביים עוררו לא אחת מהומות בתקשורת.

  הוא עצמו בן לשני הורים ניצולי שואה.

 • אבי דנינו

  מורה לפיסיקה בתיכון. סגן מנהל ביה"ס. הוזמן לדיון זה משום שהוא פעיל בעמותה הדואגת להנציח את זכר הקהילות היהודית שנרדפו בזמן השואה באפריקה (מרוקו, תוניס, אלג'יר) - קהילות שלא זכו לאותו יחס כמו אלו האירופאיות.  

  לאחר שיצא לשלוש משלחות לפולין מטעם ביה"ס, דעתו נחרצת: יש לבטלן ולעסוק בהווה ובעתיד של העם! 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו