ניצול בעלי חיים על ידי בני אדם מוצדק או לא האם ניצול בעלי חיים על ידי בני אדם מוצדק או לא
מטרת השיעור היא לעורר מודעות בקרב התלמידים על ניצול בעלי חיים ולחזק את מיומנות כתיבת הטיעון. נושא בעלי החיים איננו נידון בדרך כלל על ידי משרד החינוך, אך קרוב ללבם של התלמידים ועל כן חשבתי כי חשוב לעסוק בנושא זה. נוסף לכך, על ידי המשחק, התלמידים יוכלו לחזק את מיומנות הכתיבה וללמוד הלכה למעשה כיצד בונים טיעוןתסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ו' - י'
יוצר/י המשחק : יעל טוביאס

דרישות מוקדמות

אין


יעל טוביאס

הכירו את המשתתפים


 • אורי אלון

  אורי אלון (נולד ב-1969) הוא פרופסור במחלקה לביולוגיה מולקולרית במכון ויצמן למדע, מחלוצי המחקר בביולוגיה מערכתית. במחקר שממצאיו התפרסמו בעולם, הוא גילה שרשתות של גנים, של תאי עצבים, של שרשרות מזון ואפילו של רשתות אינטרנט הן בעלות מבנה משותף. למחקר זה יש השלכות מקיפות כגון החייאתם של תאים מתים וריפוי מחלות כגון הסרטן. לשם כך הוא וצוות המחקר שלו עורכים ניסויים בבעלי חיים. 

   

 • עמנואל שרייבר

  עמנואל שרייבר הוא תלמיד בישיבת "מקור חיים" בשנת 2011. כתב עבודה על יחס היהדות לבעלי החיים, משום שלדבריו הנושא הזה עניין אותו מבחינה הלכתית ומוסרית

 • טלי גלבוע

  מאז גיל 11 טלי התחילה להיות פעילה בשמירה על זכויותיהם של בעלי חיים והחליטה להיות צמחונית ובהמשך לטבעונית. כמו כן, היא מתנגדת באופן גורף לניסויים כנגד בעלי חיים וכנגד שימוש בבעלי חיים למטרות בילוי ושעשוע.

 • חי בר

  חי בר מנהל גן חיות זה כ-10 שנים. אשתו היא לוליינית בקרקס מנדרינו שעלול להסגר בגלל שאוסרים על שימוש בבעלי חיים.

 • מירי רז

  מירי רז היא תזונאית 10 שנים המטפלת בילדים וילדות עם הפרעות אכילה. נוסף לכך היא אם לילדה טבעונית ועל כן היא מעלה גם טעונים מוסריים כדי שתאכל בשר.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו