חזרה

ההתאחדות לכדורגל בישראל ניצבת בראש פירמידת הכדורגל במדינה, והיא נוסדה בשנת 1928. קרוב לאלף קבוצות ילדים, נערים, נוער בוגרים ונשים מאיישות כ-30 אלף שחקנים ושחקניות המנווטים בכל ימות השנה על ידי ההתאחדות לכדורגל בכל המסגרות-ליגות, גביע המדינה וגביע הטוטו.
ההתאחדות מארגנת את כל משחקי הליגות וגביע המדינה ומפעילה את בתי הדין המשמעתיים כשבמסגרתה פועל כגוף עצמאי איגוד השופטים, המהווה את המנוע להפעלת מאות משחקים בכל שבוע.
גולת הכותרת של ההתאחדות לכדורגל מאז ומתמיד היא הפעלת כל הנבחרות הלאומיות, נבחרות נערים, נוער, צעירה ולאומית, נבחרת נערות ונבחרות בוגרות. פעילות אינטנסיבית בכל ימות השנה.
ההתאחדות לכדורגל משתייכת מאז היווסדה לפיפ"א - ההתאחדות הכדורגל העולמית. משך שנים, עד סוף שנות השבעים השתייכה ישראל לפעילות הבינלאומית במסגרת הקונפדרציה האסיאתית הן בפעילות הנבחרות והן בפעילות הקבוצות.
החרם הערבי הביא לנידוי הכדורגל הישראלי מהפעילות במסגרת אסיה, ואז שובצה נבחרת ישראל למשחקים במסגרות הבינלאומיות (קדם גביע העולם וקדם אולימפי) במסגרת אוקיאניה. תוך כדי כך ניהלה ההתאחדות לכדורגל מאבק בלתי פוסק להשתלב באופ"א היא ההתאחדות האירופית.
מתחילת שנות התשעים משתייך הכדורגל הישראלי לקהיליית הכדורגל באירופה (אופ"א) על כל המשתמע מכך – נבחרות לאומיות, גברים ונשים וקבוצות ישראליות בכל המסגרות.
השילוב באירופה הביא משב רוח רענן לכדורגל הישראלי עם כל הקשיים המקצועיים.