הדרך לבגרות בתנ"ך

כתב/ה : פלורה וינצקי
הוצאה : רכס

'הוצאת רכס' גאה לפתוח עבורכם שער נוסף אל עולם הלמידה החדשני, המשלב בין הטכנולוגיה החכמה והעדכנית של המאה ה-21 ובין האיכות הפדגוגית הבלתי מתפשרת לה אנו מחוייבים.

הספר 'בדרך לבגרות בתנ"ך' מיועד לתלמידי בתי הספר הממלכתיים ומותאם לתכנים ולדרישות שפרסם משרד החינוך לקראת מועד קיץ תשע"ה, שעל פיהם יוערכו 30 אחוזים מתכנית הלימודים בחטיבה העליונה על ידי בתי הספר בדרכי הערכה פנימיות.

ספר זה כולל בתוכו מספר משחקים שפותחו בפלטפורמת הלמידה החדשנית של טו בי אדיוקיישן מהמאפשרת המרה פשוטה ומהירה של כל תוכן למשחק תפקידים (ROLE PLAYING) מקוון חכם שאורכו עפ"י רוב שיעור או שניים

מה הם שלבי המשחק?

1. הרשמה

המורה בוחר את המשחק המתאים לכיתה שלו ומוודא מהן הדרישות המוקדמות. בשלב זה מחולקים התלמידים לקבוצות השונות וכל תלמיד מקבל את הדמות שעליו לגלם. מכאן ואילך מנהל המורה את המשחק מפאנל שליטה ובקרה אשר מעדכן אותו בכל התרחשות שתקרה בכל דיון ודיון.

2. חקר

בשלב זה קורא התלמיד את דברי הרקע וחוקר את הנושא עפ"י המשאבים שניתנו לדמות הספציפית שלו ומכין את עמדתו.

3. משחק התפקידים

לאחר שהמורה וידא שכל תלמידיו קראו וחקרו את הנושא הוא 'מרים את המסך' בלחיצת כפתור. בשלב זה מתקיים דיון (צ'ט) בתוך כל קבוצה עפ"י תסריט שנכתב מראש (לרבות מטלות, הודעות מפתיעות שקופצות, מערכת חכמה לניהול דיון ועוד). בזמן זה יכול המורה לצפות בדיונים, להעיר, לחלק באדג'ים (פרסים) וגם לגשת לתלמידים מסוימים בכיתה. בסוף שלב זה ניתן לבצע הצבעה אישית או לבקש שכל תלמיד או קבוצה יפיקו תוצר כלשהו.

4. דיון עמוק במליאת הכיתה

כעת נסגרים המחשבים והכיתה מתאספת במליאה לקיים דיון עמוק בעקבות המשחק (יכול להתבצע גם בסביבת WEBEX). לטובת הדיון, המורה יכול למנף את תוצאות ההצבעה בקבוצות השונות, טיעונים מעניינים שעלו במהלך המשחק או להתבסס על נקודות מעניינות לדיון אותן חיבר יוצר המשחק.

איך מתחילים?

  • עיינו במשחקים המוצעים למעלה ובחרו במשחק המתאים ביותר עבורכם.
    לחיצה על שם המשחק או תמונתו תפתח עבורכם פרטים נוספים על המשחק: תקציר, משתתפים, פירוט ההודעות והמשאבים.
  • בעמוד הראשי של המשחק, לחצו על "התחל משחק חדש", הירשמו והגדירו עבור מי אתם יוצרים את המשחק.
  • בכיתה, לחצו על "התחל משחק" והעבירו לתלמידים את קוד המשחק.
  • בנוסף, בעת הכניסה למערכת כל תלמיד יידרש להכניס קוד שימוש אישי שמופיע בגלוייה המצורפת לספר הלימוד.
  • לאחר שכל התלמידים נרשמו בהצלחה תוכלו ללחוץ "המשך" והמשחק יתחיל.
משחק מהנה!