חיים בסרט: כאן דרום קולנוע חברתי
פסטיבל הסרטים "דרומה", המתקיים בכל שנה בחודש יוני, מציג סרטי קולנוע קצרצרים שנוצרו על ידי סטודנטים וצעירים המתגוררים בדרום הארץ. נושא הפסטיבל הוא המושג "דרום": כמקום, אזור, פריפריה (גיאוגרפית, חברתית ונפשית), מתוך שאיפה לעורר דיאלוג ביקורתי עם המרכז ההגמוני.

חמישה שופטים צעירים (סטודנטים לשעבר לקולנוע) מתבקשים לבחור סרטון אחד מתוך שניים למקום הראשון. האם יעמדו במשימה?תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: אקדמיה
יוצר/י המשחק : יוכי שלח

דרישות מוקדמות

צפיה בסרטונים "דקה דרום" ו"היי דרומה"

 


יוכי שלח

הכירו את המשתתפים


 • בר שבע

  בר נולדה וגדלה למשפחה גדולה (הבת השביעית) בבאר שבע, עיר הבירה של הדרום. את לימודי הקולנוע שלה סיימה במרכז הארץ, אבל מיד אחר כך חזרה לבאר שבע. כיום היא עובדת כעורכת סרטים ביתיים (בר מצוות, חתונות, ימי הולדת) ונהנית מעבודתה. 

 • אביב ירקוני

  אביב נולד וגדל במרכז תל אביב הסואנת להורים בעלי חברת פרסום. את לימודי הקולנוע סיים בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב. עם תום לימודיו השתלב בחברת הפרסום של הוריו, כעוזר-צלם פרסומות. 

 • מונה אסנע

  נולדה וגדלה ברהט, העיר הבדואית הגדולה. הוריה עודדו אותה ללמוד עבודה סוציאלית, אבל היא העדיפה ללמוד קולנוע ותקשורת המונים במכללה בדרום. סיימה בהצטיינות. מאז ביימה וצילמה שלושה סרטים תיעודיים העוסקים בחיי הבדואים בנגב. 

   

 • בן דרומי

  נולד וגדל בשדרות. התחיל לצלם בוידאו כבר בכיתה ה'. למד במסלול קולנוע ותקשורת בתיכון והמשיך באותו מסלול במכללה גדולה במרכז הארץ. בתום לימודיו חזר לגור בשדרות. 

  עובד כמלצר לפרנסתו, ומצלם עבודות וידאו ייחודיות. בינתיים, לא מצא במה מתאימה לפרסום עבודותיו. 

 • משה באלי

  נולד וגדל ברעננה.  למד כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת חיפה. נשוי ואב לילד קטן. עבד שנתיים ככלכלן בחברה גדולה אבל הרגיש "כלוא" ולא ממצה את עצמו. בוקר אחד החליט שהוא מעדיף ליצור סרטים. המשפחה הייתה מודאגת, אבל הוא היה נחוש. 

  למד בכוחות עצמו צילום ועריכה, ומאז מצלם ומפיץ סרטונים ביוטיוב עבור חברות פרטיות קטנות. בזכות כשרונו וההומור המיוחד שלו הסרטים שלו הופכים מיד לוויראליים וזוכים למספר צפיות גבוה... 


משאביםביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו